Se stie ca portughezul Ronaldo, fotbalistul talentat, frumos si cu briantina-n freza, a fost dat in judecata de-o americanca, pentru viol. Ca a fost anal, nu vaginal, cred ca n-are nicio relevanta, intrucit nu constituie o circumstanta atenuanta si nici agravanta. Dar ca orice persoana plina de bani, Ronaldo a negat si continua sa nege cu vehementa violul. Ba mai mult, a si platit-o pe presupusa violata pentru a-i cumpara tacerea. In fine, asta, din punctul meu de vedere, l-ar incrimina, dar de multe ori acuzatii care dispun de milioane platesc pentru a nu fi tiriti prin tribunale si pentru a nu li se atasa o tinichea ruginita numelui si mai ales reputatiei. Totusi, presa spune ca a platit alte sute de mii de euro pentru a-si angaja o armata intreaga de jigodii care s-o sperie, s-o denicreze si s-o compromita pe cea care-l acuza de viol. Ceea ce constituie un act mafiot si care cred ca si-n lipsa violului, poate atirna greu in instanta, daca se va ajunge acolo.
E si acum vine si rindul Madalinei Ghenea. Ghenea care se pare ca doreste sa devina ghena de gunoi a lusitanului. Spun asta pentru ca olteanca, are o iesire-n presa, pe cit de surprinzatoare, pe atit de penibila si lipsita de sens. Adica ea l-a cunoscut pe Ronaldo cu ocazia filmarii unei reclame si timp de numai 4 ore, dupa spusele ei. Dar, in intelepciunea ei, si-a dat seama ca e un familist invederat si un tip de un profesionalism desavirsit. Ba mai mult, nici n-a fost curtata de fotbalist in acele patru ore de filmari. Si ma intreb, cam citi bani si-a luat pentru interventia asta, trintita ca oistea-n gard? Ca daca nu si-a luat, atunci s-ar chema ca e doar putina la minte, caz in care isi va pastra „e”-ul din nume.
In primul rind, afirmatia ca Ronaldo ar fi un familist, e de risul curcilor decedate si congelate. Ce familie a intemeiat Ronaldo si cind? Ca a platit femei sa-i faca copii, nu se cheama ca ar fi familist, ba dimpotriva. Si cum adica a dat dovada de profesionalism, nefacindu-i avansuri? In patru ore si-n prezenta a zeci de ochi si tot atitea urechi, despre ce avansuri poate fi vorba? Pe linga faptul ca una e avansul si alta violul. Cu ce l-ar fi definit ca violator, un avans facut unei femei frumoase si sexoase? In fond toti barbatii fac avansuri, mai ales cind nu au vreo alta obligatie, dar nu toti sunt violatori. Ba, daca ma gindesc mai bine, un violator n-ar face avansuri. La ce bun, daca stie ca oricum i-o va trage subiectei, cu sau fara acceptul ei? Si asta ma face sa cred ca briantinizatul plateste femei cu care a intrat in contact pentru a-si spala caracterizarea minjita cu cacatul acelui viol.
Pe bani sau gratis, iesirea Madalinei e penibila si tighelita cu ata alba. Ba chiar fosforescenta. Si de aceea in loc sa-si atinga scopul propus, cred ca mai mult il defavorizeaza pe lusitan, in contextul actual. S ce-i mai rau e ca nu doar pe el, dar si pe ea.
Asta-i culmea. Păi nici pe mine nu m-a curtat Ronaldo dar eu nu mă dau mare cu asta. Uite, nici măcar n-am zis până acum, am ţinut secret şi nici măcar n-am luat bani. Adevărul e că nu mi-a făcut avansuri de bleg, nu de familist. 😀
Serios acum, nu ştiu dacă a luat bani, dar nici nu-i înţeleg ieşirea. Că nu duce lipsă de atenţie tipa asta, chiar nu ştiu ce a urmărit cu asta.
ApreciazăApreciază
Nu prea-mi vine sa cred c-a iesit la rampa ca tuta, desi nu e imposibil. Cred totusi ca-i un aranjament, remunerat ori ba.
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Eu cred ca prapadita aia, cine o fi ea, vrea neaparat sa foloseasca ocazia ca sa sublinieze ca ea a stat in urma „mareului uom” :P. Si mai cred ca sarea din dantele mai ceva decat calugarii din sutana daca ala macar sugera ceva cu supt.
ApreciazăApreciază
Iar eu cred ca fata a fost cu citeva ore mai agera decit madeireanul violator. Ea stia c-o sa-l suga (si de bani) inca de cind a acceptat invitatia. Asa ca, dupa ce l-a incins pe flacau ca pe-o plita electrica, i-a bagat vreo zece „nu”-uri scremute si la si futut unde-a vrut ea, ca sa fie sigura ca ramin ceva evidente dilatate. Apoi s-a repezit la politie sa le arate gaoaza dilatata. Simplu. Asa ca, ceea ce banuiesc eu, e ca a fost un viol premeditat si regizat de violata.
ApreciazăApreciază
Sunt absolut convins. Eu ziceam de romanca in chestiune, da’ n-am fost clar :D. Despre violul in discutie, fix acelasi lucru cred si eu.
ApreciazăApreciază
Despre romanca, chiar nu-i inteleg iesirea. E suficient de populara in Italia, unde-si duce veacul, mai ales ca seamana, izbitor, cu Sophia Loren. Asemanarea care a propulsat-o in lumea barbatilor de succes, dupa parerea mea.
ApreciazăApreciază